JobNewsAssam.in

Assam Career- Job in Assam, Indian Railway, Central Govt Job, Recruitment Result, Recruitment Admit Card, Student Scholarship News

Thursday, September 17, 2015

Sort listed Candidates for the post of Female & Male Sweeper under Assam Medical College Hospital



SORTLISTED CANDIDATES FOR THE POST OF Female & Male Sweeper



*SORTLISTED CANDIDATES FOR THE POST OF FEMALE SWEEPER*

1. Archana Kalita
D/O Sarat Kalita
Vill. & P.O Tokradia, Hajo, Kamrup

2. Monumoti Das
D/O Lt.Sonai Das
V Ill-Bhelco Guri Aphalumukh Gaon

3. Annapurna Borah
D/O Jibeswar Borah
Vill-Dhemaji Gaon, Jhanji,Jorhat

4. Dipali Kumar
D/O Baisaku Kumar
Vill-Alichiga Gaon,Naharkatia, Dib

5. Rumi Kurmi
D/O Ltbhugeswar Kurmi
Vill- Rangoli, Svr

6. Geetali Panging
D/O Khageswar Panging
V Ill-Chikari Gaon,Majuli, Jorhat

7. Kabita Changmai
D/O Puniram Changmai
Vill- Mothia Chiga Gohain Gaon,Rajmow
Svr

8. Nebedita Borah
D/O Lakhindra Borah
Vill-Dulia Gaon, Borboruah,Dxib

9. Malaya Das
D/O Mahesh Das
Vill- Jatigaon, Jaharpam, Borpeta

10. Sultana Begum
D/O Surab Hussain
Vill- Sialmar, Madhupur, Nagaon

11. Rashmirekha Gogoi
D/O Makhan Gogoi
Vill- No.1 Chiringhulla, Dib

12. Rinku Begum
D/O Md.Mahbat Ali
Vill- Mokhania, Hajo, Kamrup

13. Rina Karmakar
D/O Montu Karmakar
Vill- Saljhara, Kajalgaon,Chirang

14. Anima Gogoi
D/O Prodip Saikia
Vill- Karanga Hazani Gaon,Jorhat

15. Dulumoni Baruah
D/O Mukesh Baruah
Vill- Na-Bhekulijan, Tengakhat,Dib

16. Karishma Saikia
D/O Gokul Saikia
Vill- Khowang Baghtali Gaon, Nagarh
Gaon,Dib

17. Chandumoni Gogoi
D/O Rama Gogoi
Vill- Khowang Ghat,Dib

18. Lamnei Lhonjiem
D/O Lallun Lhonjiem
Vill- Notun Leikul, Jatinga, Dima Hasao

19. Devajyoti Das
D/O Bijon Das
Vill- Amc Campus,Dib

20. Pudi Kamalakshmi
D/O P.Kalyan Rao
Vill- Chiring Chapari,Dib

21. Kari Shmita Sonowal
D/O Bhakti Sonowal
Vill- Dulia Gaon,Borboruah,Dib

22. Mariyam Khatun
D/O Mir Hussain
Vill- Sonpura, Borpeta

23. Nethala Chandrika
D/O Nethala Mujliya
Vill-Dibrujan,Jalan Nagar,Dib

24. Charu Das
D/O Lt. Madhuram Das
Vill-Charia, Pub-Kalakhowa,Nalbari

25. Sahida Begawm
D/O Md.Mazid Ali
Lezai Gaon,Dib

26. Sikhajyoti Phukan (Saikia)
D/O Lt. Dhirendra Nath Phukan
Vill-Jyoti Nagar,Dib

27. Niki Basfor
D/O Oritam Basfor
Vill- Bhurbandhi, Morigaon

28. Puja Panjabi
D/O Lt. Mohanlal Gill
Amc, 4th Gd.Colony,Dib

29. Mainu Deori
D/O Gaibor Deori
Vill- Nam Deori, Pulibor, Jorhat

30. Binita Baishya
D/O Rajani Baishya
Vill-Dudrukuchi, Nalbari

31. Bornali Hazarika
D/O Puna Hazarika
Vill- Balijan, Jalukonibari,Jorhat

32. Jubi Das
D/O Lt.Nabin Ch.Das
Vill-Bishnu Nagar, Kadamoni,Dib

33. Baby Paul
D/O Sashi Paul
Vill- Bordubi Radha Nagar,Tsk

34. Mafida Begam
D/O Md.Nuruddin Ahmed
Vill- Mokhania, Baramboi, Kamrup

35. Rizma Akhtara
D/O Md.Giasuddin Ahmed
Vill-Graham Bazar,Dib

36. Nabanita Borpatra
D/O Tulan Borpatra
Vill- Poltan Bazar,Dib

37. Binita Baishya
D/O Rajani Baishya
Vill- Budrukuchi, Nalbari

38. Moon Handique Gogoi
D/O Champak Gogoi
Vill- Jerpai Gaon, Ghiladhari,Golaghat

39. Rani Gill
D/O Mohendra Singh
Amc Campus,Dib

40. Dhana Maya Chetry
D/O Dol Bahadur Chetry
Vill-Teliagaon,Sonitpur

41. Babli Kaur
D/O Gopal Kaur
Amc 4th Gd.Colony.Dib

42. Radha Basfor
D/O Prakash Basfor
Amc 4th Gd.Colony,Dib

43. Padmini Parja
D/O Lt.Laba Parja
Vill- Dilichang, Balichang, Sonitpur

44. Nirmal Gill
D/O Lt. Sishram Gill
Amc Campus,4th Gd.Colony,Dib

45. Papari Baishya
D/O Prafulla Baishya
Vill- Dangrdi, Arikuchi, Nalbari

46. Devi Kaur
D/O Reshamlal Nahar
Vill-Amc, 4th Gd.Colony,Dib

47. Mrs. Janki Doom
D/O Lt. Banarji Doom
A.M.C. Campus, 4th Grade Colony.

48. Smti Bina Lohar
D/O Bhadra Lohar
Chandmarighat, P.O.- Jalan Nagar, DBR.

49. Mrs. Mala Doom
C/O Late Banarasi Doom
Jalan Nagar Paltan Bazar, Dbr

50. Smti Soniya Kour
D/O Dara Singh
A.M.C. Campus 4th Grade Colony, DBR
51. Mrs. Santosi Basfore
D/O Sri Raja Basfor
Graham Bazar, Dushad patty, DBR.

52. Smti Rakhi Basfore
W/O Shayam Basfore
4th Grade Colony, DBR.

53. Smti Mina Basfore
D/O Pratap Basfore
AMCH 4th Grade Colony, DBR.

54. Smti Asha Basfor
C/O Ramu Basfor
Borbari, DBR.

55. Smti Lakhi Debnath Basfar
D/O Lt. Subal Debnath
A.M.C.H. 4th Grade Colony, DBR.

56. Smti Sumita Basfore
D/O Late Sankar Basfore
AMCH 4th Grade Colony, DBR.

57. Mrs. Pooja Punjabi
D/O Mohan Lal Gill
4th Grade Colony, AMC., DBR.

58. Mrs. Minu Balmiki
D/O Lt. Tikon Balmiki
Segunibari Gaon, Near AMCH (Borman
Nagar), DBR.

59. Smti Maya Singh Balmiki Mattoo
D/O Lt. Darshan Singh Balmiki
4th Grade colony, AMCH., DBR.

60. Mrs. Sabhabity Doom
C/O Lt. Amrit Chand Doom
4th Grade Colony, AMCH Campus, DBR.

61. Smti Gyano Gill
W/O Sri Chandra Paul Singh
AMCH Campus, DBR.

62. Smti Muni Doom
D/O Late Sengora Doom
4th Grade Colony, AMCH., DBR.

63. Sri Maya Mattu
C/O Late Karam Chand Shidu
AMC 4th Grade Colony, DBR.

64. Smti Minu Basfor
D/O Late Babulal Basfor
Harijan Colony, Near Municipality Office,
Graham Bazar, DBR.

65. Mrs. Shilla Gill
W/O Billu Gill
AMC Campus, P.O. Barbari, DBR.

66. Mrs. Kiron Balmiki
D/O Mr. Anandi Balmiki
4th Grade Colony, AMC Campus, DBR.

67. Smti Saraswati Devi
D/O Bishnu Das
Uttar Jalan Nagar, P.S.- Borbari.

68. Mrs. Deepa Gogoi
D/O Late Bihuwa Gogoi
Ethealow T.E., P.O.-Jalan Nagar, DBR

69. Smti Rupa Doom
D/O Late Mohan Lal
AMC Colony 4th Grade line, DBR.

70. Smti Rani Kalyan
D/O Late Karam Chand Sidhu
AMCH 4th Grade Colony, DBR.

71. Mrs. Anju Basfore
C/O Mr. Jugnu Basfor
AMCH Campus, Barbari, DBR

72. Smti Sabita Devi
C/O Sri Makhan Roy
Uttar Jalan Nagar, DBR.

73. Smti Archana Dey
D/O Lt. Obani Kr. Dutta
Naliapool Durga Bari
Kali Sthan Road, Ward No.29, Graham
Bazar, DBR.

74. Mira Phukan
D/O-Sukleswar Phukan, Niz Khoung
Gaon, Dibrugarh

75. Shital Basfor
D/O-Lt.Foudari Basfor, 4th Grad
Line,Amch, Dibrugarh

76. Babli Nahar
D/O-Soni Nahar, A.M.C.H.Dibrugarh

77. Punam Basfor
D/O-Jamun Basfor, A.M.C.H.Dibrugarh

78. Sobha Basfor
D/O-Lt.Ramesh Basfor,
A.M.C.H.Dibrugarh

79. Pinki Gill,D/O Sugip Gill,
4
th Grad Line,Amch, Dibrugarh

80. Sunita Basfor
D/O-Binud Basfor, Barman
Nagar,Dibrugarh.

81. Ashma Begum
D/O MD. Soufoddin Ali
Gaurisagar Tini Ali, Sivasagar.

82. Mrs. Rani Sapariwan
C/O Sri Kuldeep Hans
A.M.C.H. 4th Grade Colony, DBR.

83. Mrs. Sarita Doom
C/O Mr. Binod Doom
4th Grade Colony, Q.No.43, AMCH., DBR.

84. Mrs. Satoli Balmiki
W/O Dalu Balmiki
4th Grade Colony, AMC&H., DBR.

85. Smti Babli Kaur
W/O Baldev Singh
4th Grade Colony, AMC., DBR.

86. Smti Chya Balmiki
W/O Late Doru Balmiki
4th Grade Colony, Borbari, DBR.

*SORTLISTED CANDIDATES FOR THE POST OF FEMALE SWEEPER*


1. Simonta Das
S/O Jugen Das
Rangajan Moran Gaon, Jorhat

2. Ashok Balmiki
Chhotaram Balmiki
Shastrinagar, P.O.-Baladmari, Goalpara

3. Amit Chasa
S/O Ajit Chasa
Barthal T.E., Joypur, Cachar

4. Daniel Keleng
S/O Kumar Keleng
Niz Hahara, Sonapur, Kamrup

5. Abubakkar Siddik
S/O Saifuddin Ahmed
Kenduguri, Darrang

6. Devajit Taye
S/O Joy Guram Taye
No. 2 Kawoimari Miching Gaon, Jorhat

7. Ashok Basfor
S/O Bikau Basfor
B.P. Civil Hospital Harijan Colony,
Nagaon

8. Bedanta Gogoi
S/O Lt. Naba Kr. Gogoi
Mariani Natunmati, Jorhat

9. Nipu Rajguru
S/O Lt. Putul Rajguru
Lekhapani, Tsk

10. Nabajyoti Mili
S/O Jogen Mili
2 No. Kawoimari Miching Gaon, Jorhat

11. Pranab Paul
S/O Rabindra Paul
C.K.B. Road, Sripuria, Tsk

12. Rakesh Sahu
S/O Lt. Biswanath Sahu
Tarajan, Smashan Road, Jorhat

13. Krishna Mili
S/O Budeswar Mili
2 No. Kawoimari Miching Gaon,
Jorhat

14. Parama Nanda Taye
S/O Jogeswar Taye
2 No. Kawoimari Miching Gaon,
Jorhat

15. Debu Sinha
S/O Debendra Sinha
Bekirpar, Cachar

16. Saddm Hussain
S/O Md. Habibor Rahman
Dampur, Kamrup

17. Birinchi Handique
S/O Jibon Handique
Meleng Handique Gaon, Chowkhat,
Jorhat

18. Krishna Das
S/O Padmaram Das
Abhaypur, Gerua, Kamrup

19. Mantu Das
S/O Umesh Das
Kshudra Palaha, Baihata Chariali,
Kamrup

20. Bapan Ch. Majumder
S/O Lt. Gopesh Ch. Majumder
Rajib Nagar, Lanka, Nagaon

21. Gulu Mochahari
S/O Jamba Mochahari
Tikritola, Pathakpur, Udalguri

22. Rupam Dowari
S/O Thalidhar Dowari
Haripara Ali Dowari Gaon, Khelua, Svr

23. Monowar Hussain
S/O Jahar Ali
Pancharatna, Gobindapur, Goalpara

24. Sikandar Ali
S/O Salim Ali
1 No. Madgharia Pathar Quarry,
Udayan Vihar, Kamrup

25. Ranjan Konwar
S/O Tulshi Konwar
Rajamoidam Gajpuria Road, Jorhat

26. Himmat Basfore
S/O Garib Basfore
Naliapool Durga Bari , Dib

27. Gobin Krishna Das
S/O Keshob Das
Borbam Chungi, Jorhat

28. Lingeswar Basfor
S/O Ashok Basfor
Metuakuchi, Jania Road, Barpeta

29. Chandan Ghosh
S/O Sujit Ghosh
Institution Of Engineers Campus,
Namrup, Dib

30. Mridul Kalita
S/O Prafulla Kalita
Chamatia Para, Darrang

31. Narendra Sonowal
S/O Brahmanandra Sonowal
Rupnagar Borholla, Jorhat

32. Jahirul Islam
S/O Surman Ali
Panchgram, Hailakandi

33. Mridu Pawan Boruah
S/O Gojen Boruah
Gellapukhuri Gaon, Tsk

34. Arup Das
S/O Kano Ram Das
Hablakha, Kamrup

35. Bikash Borah
S/O Hiranath Borah
No.1 Sonari Gaon, Alengmora, Jorhat

36. Pranjal Chutia
S/O Premdhar Chutia
Podumonia Japisajia Gaon, Selenghat,
Jorhat

37. Tonkeswar Kaman
S/O Lt. Purneswar Kaman
Borchapori, Dusutimukh, Golaghat

38. Diganta Bora
S/O Nandeswar Bora
Suter Gaon, Tekela, Jorhat

39. Suren Tanti
S/O Basu Tanti
Maijan Grant Gaon, Borbari, Dib

40. Ratul Mohan
S/O Lt. Lakheswar Mohan
Borbil Gaon, Majbam Chariali, Dib

41. Rabin Baro
S/O Kameswar Baro
Bhadrabangal, Khatikuchi, Nalbari

42. Rituraj Pegu
S/O Priyaram Pegu
Auguri Miching Gaon, Jorhat

43. Titon Paul
S/O Lt. Samar Ch. Paul
Vivekananda Road Shivbari Lane,
Cachar

44. Abdul Jabbar
S/O Tasai Mia
Patiala, Pechala, Karimganj

45. Md. Ibrahim Ali
S/O Md. Karim Ali
Angarkhowa, Lakhimpur

46. Samiran Kalita
S/O Haricharan Kalita
Barbhaluki Gaon, Barpeta

47. Bibek Medhi
S/O Chandan Medhi
Chenga (Chalida Para), Barpeta

48. Lakhyajit Payeng
S/O Noren Payeng
Dambukial Gaon, Kambung,
Lakhimpur

49. Binod Sharma
S/O Ramnath Sharma
Kurhimari Via Silghat, Nagaon

50. Santosh Buragohain
S/O Mukul Buragohain
Na-Ali, Bolia Gohain Pukhuri, Jorhat

51. Kanmoina Sonowal
S/O Juneswar Sonowal
Na-Pathar Gaon, Borati, Tsk

52. Hemanta Kr Sharma
S/O Lakhan Sharma
Kurhimari Gaon, Uluwani, Nagaon

53. Shani Baruah
S/O Khokan Baruah
Mariani Katcha Colony 2 No. Road,
Jorhat

54. Prasanta Borah
S/O Bhogiram Borah
Phut Chang Gaon, Mowmari, Jorhat

55. Kandarpa Kalita
S/O Padmarai Kalita
Chamatia Para Gaon, Sipajhar, Darrang

56. Bhagwan Basfore
S/O Lt. Gopal Basfore
Loco Colony, Pandu, Ghy, Kamrup

57. Dipul Kr. Kalita
S/O Rajani Kalita
Karia Gaon, Nalbari

58. Dharani Saikia
S/O Dolu Saikia
Borgaon, Phillobari, Tsk

59. Pradip Sarma
S/O Lt. Khagen Sarma
Howly Town, Wd. No.-3, Barpeta

60. Nabajit Rabha
S/O Praneswar Rabha
Ghagrachuk Gaon, Loharghat, Kamrup

61. Tanab Jyoti Sonowal
S/O Manuranjan Sonowal
Borgaon, Phillobari, Tsk

62. Deepjyoti Roymedhi
S/O Kanti Roy Medhi
Barkharia Gaon, Nalbari

63. Jayanta Das
S/O Bhagwan Das
Akana Gaon, Borajol, Nalbari

64. Tultul Handique
S/O Atul Handique
Jerpai Gaon, Ghiladhari, Golaghat

65. Abdul Muralib
S/O Tuta Miah
Chamdhara Gaon, Dergaon Nagaon

66. Arun Baruah
S/O Lt. Santosh Kr. Baruah
1 No. Madgharia Pathar Quari, Kamrup

67. Mizadur Rahaman
S/O Mafizur Rahman
Sitioli Gaon, Barpeta

68. Pinkarose Handique
S/O Ganeswar Handique
Jamirah Gohain Gaon, Dib

69. Bikash Harijan
S/O Birda Harijan
Amc Campus Dib

70. Sanatan Haldar
S/O Maharaj Haldar
Kaoimari Khowang Ghat, Dib

71. Krishna Doley
S/O Dibya Doley
Quguri Miching Gaon, Teok, Jorhat

72. Rukam Ali
S/O Chand Mohommed
Bamunibari, Kalita Kuchi, Hajo,
Kamrup

73. Girin Gogoi
S/O Lt. Indreswar Gogoi
Matiakhana, Tsk

74. Pankaj Sonowal
S/O Lt. Tarun Sonowal
Robar Guri Sonowal Gaon, Tsk

75. Rajib Chutia
S/O Punaram Chutia
Rajabhar Borhula, Jorhat

76. Satish Chawlik
S/O Chawchinthi Chawlik
Puaimukh, Margherita, Makum
Kila,Tsk

77. A Umapati
S/O A Laxman Rao
Tipong Township Gaon, Tipong B
Type, Tsk

78. Rameswar Sah
S/O Hukum Sah
Paltan Bazar, Dib

79. Bipul Phukan
S/O Bhugen Phukan
Powasaikia, Nowathan, Dhemaji

80. Joy Gill
S/O Santosh Gill
Amc Campus Dib

81. Monuhar Basfor
S/O Dipak Basfor
Graham Bazar, Dib

82. Raju Gogoi
S/O Sudreswar Gogoi
Lengeri Moran Gaon, Dib

83. Monuj Bora
S/O Jagat Bora
1 No. Borpathar Gosai Bari, Lakhimpur

84. Dilip Biswas
S/O Lt. Gobin Biswas
Graham Bazar, Dib

85. Saurav Jyoti Baruah
S/O Kamala Baruah
Ekora Toli, Binoigutia Gaon, Dib

86. Utpa Dibruwal
S/O Lt. Hema Dibruwal
Naharkatia Milan Nagar Dib

87. Ranjit Kr Sah
S/O Prem Chand Sah
Talab Bali Bazar, Tenga Gaon, Tsk

88. Bikram Gill
S/O Santosh Gill
Amc Campus, Dib

89. Bhaskar Jyoti Gogoi
S/O Lt. Nandeswar Gogoi
Dinjoy Chabua, Bharalua Gaon, Dib


90. Dipanta Das
S/O Lt Simon Das
Hatkhula Bongali Gaon, Dib

91. Raja Bailung
S/O Hada Bailung
Tipomia Gaon, Tengakhat, Dib

92. Om Prakash Balmiki
S/O Rameswar Balmiki
Amc Campus Dib

93. Hema Gogoi
S/O Siva Gogoi
Romai Kardoi Bam, Dib

94. Dwijen Thakuria
S/O Lt. Naren Thakuria
Amc Campus, Dib

95. M. Kam Raju
S/O Lt. M. Katle Babu
Dibrujan, Dib

96. Jonti Patra
S/O Dulal Patra
Jamirah Patra Gaon, Borboruah,Dib

97. Uday Chandra Basefore
Rameshish Basfore, Pandu Loco
Colony, Near Water Tank, Ghy-12,
Kamrup

98. Dhneswar Basfore
Late Amonjit Basfore, Dr. B Baruah
Road, Ulubari, Kamrup

99. Laxman Doom
Late Panwashi Doom, Santipara,
Dibrugarh

100. Biki Hans
Aal Hans,AMCH 4th Grade Colony,
Dibrugarh

101. Ranjan Jyoti Gogoi
Jiban Gogoi, Titabor, Rangajan, Jorhat

102. Anil Basfore
Late Jatola Basfore,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

103. Utpal Das
Makhan Das, Moricha Gaon, Chabua,
Dibrugarh

104. Nalla Manti Nageswar Rao
Nallamanti Appa Rao, Dibujan Jalan
Nagar, Dibrugarh

105. Umesh Kr Doom
Ram Doom, Anand Para, Duliyajan,
Dibrugarh

106. Munna Doley
Ranjan Doley, Kuli Gaon, Dibrugarh

107. Ram Saran Balmiki
Chatalal Balmiki AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

108. Deepak Basfore
Nageswar Basfore, New Subhash Pally
Field, Dibrugarh

109. Utpal Gogoi
Bhupen Gogoi, G.B. Bamunp,
Dibrugarh

110. Milon Jyoti Das
Dambarudhar Das, Moricha Gaon,
Chabua, Dibrugarh

111. Binud Doom
Jargnath Doom,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

112. Sanjay Rajak
Kameswar Rajak, Paltan Bazar,
Dibrugarh

113. Nirmal Likson
Liladhar Likson, Tiponia Gaon,
Dibrugarh

114. Sujit Chutia
Deba Chutia, Tengkhat, Dibrugarh

115. Darshan Singh Gill
Sher Sing,AMCH 4th Grade Colony,
Dibrugarh

116. Pradip Thakuria
Late Madhu Thakuria, Borbari AMCH,
Dibrugarh

117. Ratul Thakuria
Late Naren Thakuria, Borbari ,
Dibrugarh

118. Mohan Ram
Late Bhikari Ram,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

119. Rinku Das
Poben Das, Moricha Gaon, Chabua,
Dibrugarh

120. Raj Doom
Muna Doom,AMCH 4th Grade Colony,
Dibrugarh

121. Jayanta Barman
Ananta Barman, Khata Rupia Bathan,
Hamata,Nalbari

122. Anil Sidhu
Late Juga Sidhu,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

123. Kapil Das
Late Arun Das, Morisha Gaon,
Dibrugarh

124. Suresh Nahar
Late Ruldu Nahar,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

125. Sanjiv Sing
Late Nazir Sing,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

126. Prem Basfore
Rangila Basfore, Grambazar,
Dibrugarh

127. Monuj Chutia
Bahdrakanta Chutia, Tengakhat,
Dibrugarh

128. Montu Bhumij
Biresh Bhumij, Titabor, Titabar, Leteka
Gaon, Jorhat

129. Difuru Nath
Nalit Nath, Gendrabil, Kokarjhar

130. Sanjoy Kr Boniya
Gulab Ch Boniya, Parbati Pur No.10,
Tinsukia

131. Pranjal Malakar
Sonaram Malakar, Kazipara, Nalbari

132. Bankim Das
Prohlad Das, Sarulah, Sirkati, Kamrup

133. Omprokash Basfore
Chandeswar Basfore, New Colony
Balaji Mandir, Bongaigaon

134. Babul Aktar
Late Abdur Sattar, Dumerguri,
Abhayapuri, Bongaigaon

135. Bobi Singh
Late Joginder Sing,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

136. Kailash Gill
Uplal Gill,AMCH 4th Grade Colony,
Dibrugarh

137. Muktar Singh
Sindhar Singh,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

138. Nobojyoti Gogoi
Late Pondmordhar Gogoi, Borbil No.3
Ram Nagar, Tinsukia

139. Gobin Kro
Kania Kro, Pongve Kro Gaon,
Howraghat, Karbi Anglong

140. Sanjib Newar
Bhim Bahadur Newar, Borgaon,
Sonitpur

141. Juju Teron
Phondhar Teron, Ok-Kereng Rongkimi,
Karbi Anglong

142. Brojinder Deka
Late Nanai Deka, Dhula, Dorronga

143. Fulchan Ali
Abdul Gofur, Alopati, Barpeta

144. Moona Basfor
Late Shakir Basfor, Borbari Railway
Colony, Dibrugarh

145. Khaindra Mazumadar
Late Sashi Mazumdar, Bhadra, Nalbari

146. Dharma Harijon
Late Mahadra Horijan,AMCH 4th
Grade Colony, Dibrugarh

147. Hironjyoti Baruah
Kamla Baruah, Dikom, Dibrugarh

148. Lalan Basfor
Late Dharmendra Basfor,AMCH 4th
Grade Colony, Dibrugarh

149. Surjit Gill
Chandrapal Gill,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

150. Kaurab Saikia
Ajit Saikia, J.E.C, Garamur Kumar
Gaon, Jorhat

151. Sumit Turi
Horudhon Turi, Borholla T E Jorhat

152. Biswajit Das
Jiten Das, Lumding, Junlanpul Road,
Nagaon

153. Ranjan Borsaikia
Bhimkanta Borsaikia, Hiloidhar Gaon,
Dibrugarh

154. Amit Harijan
Sankar Harijan,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

155. Raja Balmiki
Late Daru Balmiki, AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

156. Aminul Hussain
Alower Hussain, Barpalaha, Kamrup

157. Tarani Das
Late Khagen Das, Nakhara, Tihu,
Nalbari

158. Munna Balmiki
Nanhelal Balmiki AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

159. Rajib Hazarika
Late Dotteswar Hazarika, Tengakhat,
Dibrugarh

160. Mashud Zaheer Khan
Sahadat Khan, Borbari, Jyoti Nagar,
Dibrugarh

161. Shivnath Gill
Billu Gill,AMCH 4th Grade Colony
Dibrugarh

162. Bijut Gohain
Jagot Gohain, Hindu Gohian Gaon,
Lakhimpur

163. Rajit Basfor
Late Ramdao Basfor, Banar Gaon
Kokrajahar

164. Rubul Boruah
Late Nagen Boruah, Gurisagar,
Sivsagar

165. Fulson Harizan
Late Jugen Harizan, Kshudradimu,
Kamrup

166. Puwaram Mili
Bhimraj Mili, Boloma Gaon, Desang
Mukh, Sivsagar

167. Vijendra Balmiki
Late Jaylal Balmiki,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

168. Ajoy Gill
Late Kulbindar Sing Gill, AMCH,
Dibrugarh

169. Biki Bhujel
Babul Bhujel,Rangchali, Khowang
Ghat, Dibrugarh

170. Pukar Basfor
Roshan Basfor, Shanti Para, Dibrugarh

171. Raju Doom
Bisnath Doom,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

172. Deepak Basfor
Late Jugal Basfor, Sankarpara,
Chithila, Kakrajhar

173. Uttam Borah
Dimba Borah, Salikihat, Golaghat

174. Karan Balmiki
Ranjeet Balmiki,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

175. Jayanta Deori
Late Cheniram Deori, Nermali Gaon,
Dibrugarh

176. Pradip Basfor
Late Gola Basfor,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

177. Sankar Rajak
Banshilal Rajak, Paltan Bazaar,
Dibrugarh

178. Nirmal Dutta
Rajib Dutta, Naharkatia, Dibrugarh
179. Amal Sonowal
Prodip Sonowal, Muluk Gaon, Chabua,
Dibrugarh

180. Sajan Harijan
Late Singhara Harijan,AMCH 4th
Grade Colony Dibrugarh

181. Biru Harijan
Biju Harijan,AMCH 4th Grade Colony
Dibrugarh

182. Bishnu Singh
Late Ajit Singh,AMCH 4th Grade
Colony Dibrugarh

183. Ridip Dutta
Jiten Dutta, Dihing Erahuti Gaon,
Dibrugarh

184. Sagar Basfore
Late Barmadew Basfore, Santipara,
Dibrugarh

185. Goutom Doom
Late Naresh Doom,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

186. Sankar Basfor
Hira Basfor, Naharkatia, Dibrugarh
187. Bablu Doom
Kisor Doom,AMCH 4th Grade Colony,
Dibrugarh

188. Bijay Nahar
Late Jagtar Nahar,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

189. Suraj Balmiki
Ram Sing Balmiki,AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

190. Raju Roy
Jonok Roy,Kuchila, Hailakandi

191. Rajkumar Basfor
Late Ramdeo Basfore, Banargaon,
Dotma, Kokrajhar

192. Dhruba Jyoti Das
Nilambar Das,Major Hati, Barpeta

193. Romakanta Kumar
Baisaku Kumar,Alichinga Gaon,
Dibrugarh

194. Mukesh Doom
Sivnath Doom,4th Grade Colony,
Dibrugarh

195. Maitya Taye
Subhash Taye, Chikori Gaon, Jorhat

196. Sunil Doom
Munna Doom,Amc Campus, Dibrugarh

197. Sunil Balmaki
Late Neuk Ram Balmaki, AMCH 4th
Grade Colony, Dibrugarh

198. Akash Balmiki
Ram Sing Balmiki, AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

199. Rupam Dutta
Phatik Dutta, Tin Ali Bongali Gaon,
Namrup

200. Pinku Balmiki
Ram Sewak Balmiki, AMCH 4th Grade
Colony, Dibrugarh

201. Pranab Das
Ratneswar Das, Ting Tingia Gaon,
Jorhat

202. Dondadhar Bora
Putul Bora, Sarupabhajan Gaon, Miri
Gaon, Golaghat

203. Dhruba Jyoti Das
Ganesh Ch Das, Pakarkona, Hajo,
Kamrup

204. Dipen Murmu
Late Durga Murmu, 108 No. Khowang,
Tiloi Nagar, Moran , Dibrugarh

205. Nano Ranjan Kakati
Harin Kakati, Kakaya, Belsor, Nalbari

206. Ashok Kr Sah
Shyam Bihari Sah, Bordubi Thana
Road, Tinsukia

207. Jitu Paul
Sashi Paul, Bordubi Radha Nagar,
Tinsukia

208. Manab Phangso
Prasen Phangso, Kendubasti, Digaru,
Kamrup

209. Om Basfor
Angina Basfor, Tangla Twon Word
No.2, Udalguri

210. Dipankar Kalita
Late Lilu Kanta Kalita, Tanti Gaon,
Purana Titabor, Jorhat

211. Bikram Balmiki
Gurmeet Balmiki, AMCH 4th Grade
Colony , Dibrugarh

212. Ranjan Gogoi
Late Khireswar Gogoi, Jokai,
Khemtighat, Dibrugarh

213. Manuj Panging
Pushi Panging, Boloma Gaon, Desnag
Mukh, Sivsagar

214. Manuj Deka
Late Dilip Deka, Bamun Bari,
Marigaon

215. Rohit Magaya
Rudal Magaya, Chugni Bari Barman
Nagar, Dibrugarh

216. Pranab Dihingia
Late Padmeswar Dihingia, Khamun
Gaon, Sivsagar

217. Ganesh Basfor
Gyanchand Basfor, Barman Nagar,
Borbari, Dibrugarh

218. Raju Balmiki
Late Bhwar Lal Balmiki, Moran Peoli
Nagar, Moran Hat,Dibrugarh

219. Aman Basfor
Late Nanibabu Basfur, Naliapool,
Railway Colony, Dibrugarh

220. Arjun Basfor
Gonesh Basfor, Gopinagar Ward
No./10, Lakhimpur

221. Rabin Keot
Bishnu Keot, Borbari, Jyotinagar,
Dibrugarh

222. Ram Das
Late Girindra Nath Das, Palangdi Hati,
Barpeta

223. Siba Kumar
Mohan Kumar, Alimur, Lahowal,
Dibrugarh

224. Kalim Uddin
Taim Uddin, Saulmari, Chakla,
Bongaigaon

225. Nripendra Das
Late Banabihar Das, Ghoramara Hat,
Barpeta

226. Dewan Ch Baro
Barghopa, Barpeta

227. Ramesh Newar
Mon Prasad Newar, Ghuguloni Nepali
Gaon, Gorpather, Khowang, Dibrugarh

228. Sasanka Boruah
Priya Nath Boruah, Chungi Chuck
Gaon, Dibrugarh

229. Bikash Rajak
Durga Rajak, Khanikar Gaon, Milon
Nagar, Dibrugarh

230. Vitu Hati Baruah
Putul Hati Baruah, Dikshu Amguri,
Sivsagar

231. Ananta Bailung
Pradip Bailing, Shalmari Digholia,
Tinkhong Dibrugarh

232. Lokhyajit Hati Boruah
Dijon Hati Boruah, Phulampru No
Gaon, Dibrugarh

233. Munna Rabi Das
Siva Rabi Das, Graham Bazaar, Maszid
Road, Dibrugarh

234. Akash Basfor
Lat Nani Babu Basfor, Naliapool Rly
Colony, Dibrugarh

235. Binod Basfor
Late Gola Basfor, Suganibari, Barman
Nagar, Dibrugarh

236. Ravi Kumar Basfor
Dudhanath Basfor, Harijan Colony,
Tezpur, Sonitpur

237. Nur Nabi
Nurul Islam, Kuriah, Kayakuchi,
Barpeta

238. Palash Raidingia
Manic Raidingia, Dolamuri Gaon,
Dibrugarh

239. Dwaipayan Sutradhar
Sudanshu Sutradhar, Pub Maluybari,
Khetri, Kamrup

240. Ramu Basfor
Late Baburam Basfor, AMCH 4th
Grade Colony, Dibrugarh

241. Rajendra Yadav
Shuji Yadav, Bogibill, Dibrugarh

242. Chandan Adhikari
Late Binde Mohan Adhikari, Pachim
Amra Kanda, Garajan Bazaar, Nagaon

243. Dipak Chetri
Amar Bahadur Chetri
Bongalgaon, Dibrugarh

244. Sanjit Basfor
Late Adalat Basfor, Borduba,
Bhuragaon, Morigaon

245. Rudreswar Deka
Nagen Deka
Raipat, Panitema, Kamrup

246. Md.Hamid Haque
Late Fazal Haque
Panidaria Naga Gaon, Dibrugarh

247. Mr. Sanjay Singh
S/O Sri Sinda Singh
4th Grade Colony, AMC., DBR

248. Sri Raj Doom
S/O Sri Shyam Doom
4th Grade Colony(AMC), Barabari, DBR

249. Sri Shayam Basfore
S/O Late Bhola Basfore
Assam Medical 4th Grade Colony.

250. Sri Rahul Shapriwan
S/O Sri Dara Singh Shapriwan
AMCH., Barbari, DBR.

251. Sri Rama Basfor
S/O Dipu Basfor
AMC., Dibrugarh.
252. Devendra Raut
S/O Ramashry Raut
Paltan Bazar, Lohar Patti, DBR.
253. Mr. Raja Basfor
S/O Mr. Sankar Basfor
AMCH, 4th Grade Colony
254. Sri Actor Mahatoo
S/O Aworam Mahato
Grade-IV Colony, AMC., DBR.
255. Sri Guddu Basfor
S/O Sri Dipu Basfor
AMC Campus near Dhubi Colony, Barabari
256. Mr. Biru Nahar
S/O Mr. Kishan Nahar
4
th Grade Colony, AMCH., DBR.
257. Sri Sanjoy Basfor
S/O Late Joyshree Basfor
4
th Grade Colony, AMCH
258. Mr. Dipak Doom
S/O Mr. Sanjib Doom
4
th Grade Colony, AMC Campus, DBR.
259. Sri Ashok Doom
S/O Baalam Doom
AMC Campus, DBR.
260. Sri Bablu Balmiki
S/O Sri Gopal Balmiki
AMCH Campus, 4th Grade Colony, DBR.
261. Sri Rohit Das
S/O Suresh Das
AMC&H 4th Grade Colony, DBR
262. Sri Ajoy Doom
S/O Sanjib Doom
4
th Grade line, AMCH., DBR.
263. Sri Bablu Singh
S/O Balbir Singh
4
th Grade Colony, AMC&H., DBR.
264. Sri Kamal Balmiki
S/O Shiya Ram Balmiki
4
th Grade Colony, AMCH., DBR.
265. Ravi Balmiki
S/O Late Ramavtar Balmiki,
 4th Grade Colony, AMCH., DBR.
266. Sri Pritam Singh
S/O Charan Singh
4
th Grade Colony, AMCH., DBR.
267. Sri Rupesh Harijan
S/O Rajen Harijan
AMC Colony 4th Grade Line, DBR.
268. Sri Rajen Doom
S/O Sri Bolam Doom
4
th Grade Line AMC Campus, DBR.
269. Sri Ratan Doom
S/o Sri Porshu Ram Doom
AMC Campus Dibrugarh

270. Sri Prem Basfore
S/o Lt. Ramesh Basfore
Graham Bazar Dussad Patty, Dibrugarh.

271. Sri Rajdeep Singh Sapriban
S/o Sri Gurdev Singh Sapriban
AMC Campus 4th Grade colony, Dibrugarh

272. Sri Pratham Gill
S/o Sri Mohonlal Gill
AMC Campus 4th Grade colony, Dibrugarh

273. Sri Bikky Doom
S/o Sri Birda Doom
AMC Campus 4th Grade Colony

274. Sri Dinu Rajak
S/o Sri Moti Ram Rajak
Graham Bazar, Dibrugarh.

275. Sri Dharmendra Balmiki
S/o Lt. Bandu Balmiki
AMC Campus 4th Grade Colony

276. Sri Anil Basfor
S/o Lt. Raju Basfor
Romai Tea Estate, Lahowal, Dibrugarh.

277. Sri Binod Doom
S/o Sri Dil Bahar Doom
AMC Campus 4th Grade Colony, Dibrugarh.

278. Sri Suresh Basfor
S/o Lt. Jahir Basfor
AMC Campus 4th Grade Colony, Dibrugarh.

279. Sri Bishal Nahar
S/o Lt. Somu Nahar
AMC Campus 4th Grade Colony, Dibrugarh

280. Sri Bikash Kr. Singh
S/o Sri Mohindar Singh
AMC Campus 4th Grade Colony,
Dibrugarh.

281. Sri Kamal Doom
S/o Lt. Lalbabu Doom
AMC Campus 4th Grade Colony, Dibrugarh.

282. Sri Sony Doom
S/o Lt. Narayan Doom
AMC Campus 4th Grade Colony, Dibrugarh.

283. Sri Sony Singh
S/o Sri Gurudayal Singh
AMC Campus 4th Grade Colony, Dibrugarh.

284. Sri Abhijit Nahar
S/o Lt. Balbinder Nahar
AMC Campus Dibrugarh.

No comments:

Post a Comment